List otwarty autorów filmu
„Pod opieką operacyjną”

Przez ostatnie trzy lata realizowaliśmy film dokumentalny o dramacie rodziny Piotra Majchrzaka – ofiary stanu wojennego. Poniósł on śmierć przypadkowo, gdyż 11 maja 1982 roku stanął na drodze patrolu ZOMO.
Podczas kręcenia filmu dotarliśmy do naocznych świadków, którzy widzieli zomowców bijących Piotra. Ich relacje są nowością w sprawie, gdyż dotychczas nikt tak dokładnie nie opowiedział przebiegu zdarzenia.
Zaprezentowane w filmie fakty były konsultowane z dwoma zawodowymi historykami i mają solidne oparcie w dokumentach historycznych, sądowych, prokuratorskich i relacjach świadków.


Dlatego też z rosnącym zdumieniem obserwujemy negatywną kampanię, którą po premierze filmu rozpoczął na łamach „Głosu Wielkopolskiego. Polska the Times” redaktor Krzysztof M. Kaźmierczak.


Niestety pisane przez nas sprostowania nigdy nie zostały wydrukowane przez „Głos Wielkopolski. Polska the Times”. Ponadto w ostatnim czasie pojawił się kolejny artykuł szkalujący, co szczególnie oburzające, rodzinę świętej pamięci Piotra Majchrzaka.
Na stronie Fundacji Sztuki i Edukacji Filmowej SZTUKA POZNANIA (http://www.sztukapoznania.org.pl/prezentujemy w całości list otwarty autorów filmu oraz wykaz nieścisłości i przekłamań redaktora Krzysztofa M. Kaźmierczaka. Pod tym adresem można również zobaczyć trailer filmu. Film „Pod opieką operacyjną” jest emitowany przez TV Republika.