List do stypendystów

Drodzy Stypendyści

15 czerwca br. obchodzić będziemy 50. rocznicę święceń kapłańskich Ojca Honoriusza.

W programie przewidujemy:

8 maja (niedziela)
(rocznica śmierci)

wyjazd do Wylatowa

15 czerwca (środa)
(rocznica święceń )

godz. 12.00 uroczysta msza św. i złożenie kwiatów oraz zniczy pod kamieniem - pomnikiem

godz. 13.30 sala DA, wykład dra Leszka Zygnera z Uniwersytetu w Toruniu dotyczący okoliczności śmierci ojca Honoriusza Stanisława Kowalczyka OP (1935-1983) w kontekście późniejszego zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki oraz innych kapłanów

Uroczystościom w Poznaniu towarzyszyć będzie wystawa o życiu o. Honoriusza i jego postawie w kontekście czasów, w których żył. Ponadto w przygotowaniu jest, bogato ilustrowany zdjęciami, katalog do tej wystawy.

Bardzo serdecznie zapraszamy Was do udziału w tej uroczystości i szczerze mówiąc liczymy na Waszą pomoc w organizacji uroczystości.

W naszym przekonaniu aktywny udział w powyższych przedsięwzięciach dostarczy Wam sporo wiedzy o epoce komunizmu w Polsce, a przede wszystkim opowie o człowieku mądrym i dobrym, który zdał swój życiowy egzamin na celująco, a w sercach i pamięci wielu Poznaniaków zapisał się na stałe. Wasze stypendia, to też przecież owoc jego obecności wśród nas, a Wasz udział i praca kontynuują dzieło tego niezwykłego człowieka.

Co można zrobić?

Potrzebna jest pomoc w rozprowadzaniu książek, folderów, katalogów, w przygotowaniu sali DA. Warto by zrobić prezentację ze zdjęć dotyczących o. Honoriusza. Wszystkie prace dotyczą 15 czerwca. Zapraszamy też do udziału we mszy św. w Wylatowie. Dojazd indywidualny. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na jaką formę pomocy możemy liczyć.

W imieniu Fundacji:

Stanisława Borowczyk


powrót...